عنوان تور مدت شروع قیمت از
نرخ ویژه ی تور استانبول 3 شب 18 تا 25 خرداد 3 شب 2,600,000 تومان
نرخ ویژه ی تور استانبول 4 شب 18 تا 26 خرداد 4 شب 2,900,000 تومان
تور استانبول 18 خرداد 98 4 شب 2,590,000 تومان
تور استانبول 5 خرداد 98 3 شب 2,450,000 تومان
تور استانبول 7 خرداد 98 5 شب 2,945,000 تومان
تور استانبول 19 خرداد 3 شب 2,590,000 تومان
تور استانبول 3 شب 2,445,000 تومان
تور استانبول 12 خرداد 98 ویژه تعطیلات 4 شب 3,940,000 تومان
تور استانبول 5 خرداد ماه 1398 3 شب 2,350,000 تومان
تور استانبول 10 خرداد 98 3 شب 2,250,000 تومان
تور استانبول 4 خرداد 98 5 شب 3,060,000 تومان
تور استانبول 8 خرداد 98 4 شب 2,820,000 تومان
تور استانبول آفر بهار 98 3 شب 2,250,000 تومان
تور استانبول ویژه 10 خرداد 3 شب 2,270,000 تومان
تور استانبول 4 شب 2,850,000 تومان
تور استانبول3 خرداد 98 5 شب 3,250,000 تومان
تور استانبول 12 خرداد 98 5 شب 4,180,000 تومان
تور استانبول خرداد 98 5 شب 2,540,000 تومان
تور استانبول 7 خرداد 98 5 شب 2,870,000 تومان
تور 3 شب استانبول ویژه 10 خرداد 3 شب 2,330,000 تومان
تور استانبول 6 خرداد ماه 4 شب 2,795,000 تومان
تور استانبول خرداد 98 5 شب 3,040,000 تومان
تور 3 شب استانبول ویژه ماه رمضان 3 شب 2,345,000 تومان
تور استانبول ویژه تعطیلات خرداد 98 5 شب 4,150,000 تومان
تور استانبول 18 خرداد 5 شب 2,850,000 تومان
تور استانبول تعطیلات خرداد 13 خرداد ایران یر تور 4 شب 4,560,000 تومان
تور استانبول 3 خرداد 3 شب 2,345,000 تومان
نرخ ویژه ی تور استانبول 4 شب 18 خرداد 4 شب 2,900,000 تومان
تور استانبول 10 خرداد 98 3 شب 2,350,000 تومان
تور استانبول 4 خرداد 98 10 شب 3,500,000 تومان

راهنمای سفر به استانبول

پیش از اینکه تصمیمی برای خرید تور لحظه آخری استانبول داشته باشید بهتر است اطلاعات خود را در مورد این شهر افزایش دهید تا با دیدی کامل اقدام به شروع سفر نمایید. استانبول شهری است که تلفیقی از فرهنگ و تاریخ را در خود دارد. این ویژگی سبب می شود جذابیت های بسیاری برای گردشگران از سراسر دنیا داشته باشد. استانبول که در زمان نوسنگی بنا شده، امروزه یکی از شهرهای مدرن است که میراث تاریخی ای از جمله مساجد، قصر های سلطنتی ، کلیساها و بازارهای سنتی را در دل خود جا داده است. با قرار گرفتن در میان شرق و غرب، بزرگترین شهر ترکیه، پرتویی از جذابیت و هیجان را به تمامی گردشگران ارائه می دهد. پیش از خرید تور استانبول ، در زیر به برخی از جذابیت های این شهر توریستی اشاره می کنیم:

 

 • ایاصوفیه

ایاصوفیه در وقع از ابتدا پرستشگاهی برای مذاهب مختلف بوده است. این بنا در سال 537 بنا شد و در ابتدا قصر شاه قسطنطنیه بود و برای مدت 60 سال نیز به عنوان کلیسای کاتولیک روم به کار میرفت. در سال 1435 به عنوان مسجد پذیرفته شد و تا سال 1931 نیز به همین صورت باقی ماند. بازگشایی مجدد آن به عنوان موزه در سال 1935 صورت گرفت. این بنا در آن زمان به عنوان بزرگترین قصر جهان شناخته می شد  و به عنوان منبع الهامی برای ساخت سایر مساجد نظیر «مسجد آبی رنگ» شد. دلیل اصلی شهرت این ایاصوفیه موزاییک ها و کاشی کاری های نقاشی شده با الهام از مذاهب مختلف است.

 • مسجد آبی رنگ

مسجد آبی(رنگ) در قرن 17 ساخته شده است و به عنوان یکی از مساجد ترکیه، پرستشگاهی تاکنون باقی مانده است. برای دیدن این مکان تاریخی ارزشمند که مشتمل بر 20 هزار کاشی سرامیکی با  طراحی گل های لاله و 200 پنجره ی شیشه ای است، نیاز به هزینه ی بسیاری نیست. این مسجد در زمان سلطان احمد ساخته شده است و نامگذاری آن به واسطه کاشی کاری‌های آبی رنگ خود است.

 • کاخ موزه توپکاپی

کاخ موزه توپکاپی یکی از جاذبه های توریستی استانبول است که حتما باید آن را ببینید. این کاخ موزه شامل 5 کیلومتر دیوار سنگی است که 27 برج دارد. این کاخ بر تپه ای مشرف به دریای مرمره قرار دارد و به قرن 15 برمیگردد. در آن زمان محل سکونت پادشاهان عثمانی بوده است اما اکنون بزرگترین و قدیمی ترین موزه ی جهان به شمار می رود. در این کاخ موزه که از زیباترین موزه های استانبول است ، می توان مجموعه ای از حرم سراها، اسلحه ها و طلاهای پادشاهان را مشاهده کرد.

 • بازار بزرگ

عاشقان خرید نباید فرصت دیدن بازار بزرگ را از دست بدهد. این بازار با دارا بودن 5000 مغازه یکی از بزرگترین بازارهای سرپوشیده جهان است. در بازار بزرگ می توانید اقلامی نظیر جواهرات، فرش و قالی، اشیای عتیقه و سرامیک های دست ساز را پیدا کنید. اینجا جایی است که مشتریان می توانند سکه های قدیمی، طلاهای نایاب و وسایل عتیقه را پیدا کنند.

 • مسجد سلیمانیه

بازدیدکنندگان این مسجد می گویند زیبایی و آرامش اینجا برای آن ها حسی روحانی به ارمغان می آورد. این مسجد به دستور سلطان سلیمان در  1550 بنا شده است و تلفیقی از زیباترین معماری اسلامی و روم شرقی است. این مسجد طی سال ها به خصوص زمان جنگ جهانی اول مقداری تخریب شده است و در اواسط قرن بیستم مورد بازسازی قرار گرفت. چهار مناره ی بزرگ این مسجد نمادی در شهر استانبول است که نشان دهنده ی سازنده ی این بنا یعنی سلطان سلیمان است.

 کاخ دولما باغچه

بسیار اشرافی، حیرت انگیز و زیبا؛ تنها بخشی از صفاتی است که می توان برای این کاخ به کار برد. این بنای زیبا در قرن 19 با تلفیقی از معماری عثمانی و اروپایی کلاسیک ساخته شده است. موقعیت این کاخ بی نظیر است و در سواحل اروپایی تنگه ی بوسفر قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید: مناطق دیدنی ترکیه

 • آب انبار قصر سلطنتی

این آب انبار، آب مورد نیاز ساکنان استانبول را از قرن 6  تامین می کند، زمانی که جاستینی اول، امپراتوری روم، دستور ساخت آن را داد. بازدید از این مکان گردشگران را درباره ی تکنولوژی مدرن به کار رفته برای ساخت این آب انبار در آن زمان، متحیر خواهد کرد. این آب انبار توانایی نگهداری 2.8 میلیون مکعب فوت آب را داراست.

 • کلیسای چوره

ممکن است کمی از مسیر گردشگری شما دور باشد، اما تمامی بازدیدکنندگان تاکید دارند که هنر زیبای روم شرقی ارزش بازدید آن را دارد. این بنا به زمان کنستانتین برمی گردد و در ابتدا صومعه بوده است، چند قرن بعد تبدیل به مسجد شد و از سال 1948 به بعد تبدیل به موزه گردید. کاشی کاری ها و موزاییک های نقاشی شده از زندگی حضرت عیسی و مادرش حضرت مریم، بسیار باشکوه و دیدنی است.

 • موزه ی باستان شناسی استانبول

یکی از مهمترین موزه های ترکیه ، موزه ی باستان شناسی است که در واقع مشتمل بر سه موزه است: موزه ی باستان شناسی، موزه ی شرق باستان، موزه ی کاشی کاری. این سه موزه باهم دارای 1 میلیون شی از تمدن سراسر جهان هستند. این موزه در سال 1981 به عنوان اولین موزه ی ترکیه بنا شده است و شامل هزاران صنایع دستی با ارزش است. 

 • برج گالاتا

با ارتفاعی حدود 67 متر، برج گالاتا در آسمان های استانبول خودنمایی می کند و چشم اندازی زیبا از بافت قدیمی اطراف به شما می دهد. این برج سنگی قرون وسطی ای که به عنوان برج مسیح نیز شناخته می شود، بزرگترین ساختمان استانبول است که در سال 1348 بنا شده است. در حال حاضر در قسمت بالایی این برج می توانید کافه ها، رستوران ها و باشگاه های شبانه ای را بیایید که به وسیله ی آسانسور می توان به طبقه ی نهم آن رسید و چشم اندازی بسیار حیرت انگیز را مشاهده کرد.

  خب حالا شما دارید به استانبول سفر می کنید و ایده ای از کارهای هیجان انگیزی که در آنجا می توانید انجام دهید، ندارید. این قابل درک است! این شهر بسیار پهناور است و چیزهای بسیاری برای عرضه کردن به شما دارد. در زیر 5 کاری را که می توانید در تور استانبول سفرتان را با آن ها شروع کنید را معرفی می کنیم:

 • از بازار ادویه جات دیدن کنید

این بازار بعد از بازار بزرگ، طولانی ترین بازار سرپوشیده است که شما می توانید انواع ادویه جات، خشکبار، قهوه ی ترکی، برگه های خشک میوه ها و چای را پیدا کنید.

 • کوپیر بخورید

کوپیر سیب زمینی پخته شده ی شکم پر است. این سیب زمینی با پنیر و کره پر میشود تا به صورت فلافلی و سبک دربیاید. کوپیر می تواند برای شما یک میان وعده ی خوشمزه باشد.

 • رقص درویشان را تماشا کنید

ترکیه مرکز رقص های دوریشی است. درویشان به دور خود می چرخند و معتقد هستند این کار آن ها را به خدا نزدیکتر می کند و و در واقع آن را یک جشن مذهبی به شمار می آورند.

 • بر روی پل گالاتا پیاده روی کنید

با پیاده روی بر روی این شما می توانید ماهی گیران محلی، فروشندگان و قایق هایی را ببینید که مسافران را به سمت بوسفر می برند.

 

همچنین می توانید با 20 جاذبه برتر گردشگری استانبول آشنا شوید.

 
 • برای خودتان یک لامپ گوی مانند شیشه ای بخرید

این گوی شیشه ای رنگی را تقریبا می توانید آویزان شده از تمامی مکان ها در شهر ببینید. این گوی رنگی می توانید بهترین سوغاتی شما برای بازگشت به خانه باشد.حالا اطلاعات مفیدی دارید تا تور استانبول ارزان را بخرید.

استانبول شهری بزرگ با تاریخچه ای طولانی و جذابیت هایی فراوان است. با سفر کردن به وسیله ی تور های مسافرتی شما می توانید مطمئن باشید که از بهترین مناطق توریستی این شهر بازدید می کنید و چیزهای بسیاری می آموزید و وقت خود را به بهترین نحو در سفر مدیریت می کنید.

غذاهای ترکیه

در  استانبول می توانید انواع غذاها با طعم عالی و قمیمت مناسب را امتجان کنید.بعضی از غذاهای معروف ترکیه عبارتند از: دونر، ایچلی کوفته، لاحماجون، مزه، مانتی و کارنی یاریک.

دونر:دونر در واقع نوعی کباب است که در بسیاری از کشورهای اروپایی مانند آلمان نیز حتی طرفدار دارد.در ایران معمولا دو نوع دونر گوشت و مرغ محبوب است.  برای  تهیه دونر کباب گوشت باید  از راسته گوسفند و پیاز و نان باگت و نمک و فلفل و روغن مایع استفاده کرد که در کنار آن گوجه و کاهو و خیار شور استفاده می شود.

پیده : یکی از غذاهای که در استانبول در هر رستورانی پیدا می شود پیده است. پیده که به پیتزای ترکی عروف است .پیده مثل پیتزا انواع مختلفی دارد مثل : پیده ی گوشت ، پیده اسفناج و .... . که پیده ی گوشت که شامل گوشت ، فلفل دلمه ،پیاز و گوجه فرنگی است محبوبترین پیده ی ترک به شمار  می رود .

صدف سیاه: صدف سیاه غذایی است که از گوشت نو عی صدف که به میزان زیاد در آ ب ها ی ترکیه صید می شود به همراه ادویه های مطبوع طبخ می شود . این غذا که در بین اروپاییان محبوبیت زیادی دارد غذای لوکس و گران قیمتی به شمار می رود.

مانتی : مانتی نوعی غذای محبوب ترکی است که از یک خمیر نازک که با گوشت چرخ کرده پر شده تشکیل می شود . پس پیچیدن خمیر ها آن را در ماست می جوشانند و سپس با سسی متشکل از روغن پاپریکانعنا و سیر ، سرو می شود .این نوع غذا می توان گفت که مدل ترکبه ای Ravioli ایتالیایی است.مانتی به گونه های مختلف در شکلهای گوناگونی درست می شود.در مانتی ترکیه ای معمولا کمی گوشت می ریزند.خمیر را هم می شود گوشه دار درست کرد.مانتی ترکیه ای تفاوتی که با راویولی ایتالیایی دارد این است که کمی ماست در آن استفاده می شود.ماست در واقع آن را نرم تر و طعم آ را دلپذیر تر می کند.از دیگر تفاوتهای ورژن ترکیه ای و ایتالیایی می توان به سرو بادمجان در کنار مانتی ترکیه اشاره کرد.آن چیزی که به محبوبیت این غذا افزوده است طعم خوشمزه گوشت است.

لاهماجون : لاهماجون یکی دیگر از پیتزا ها محبوب ترک است که از خمیر نازکی مانند نان لواش تشکیل شده که روی آن را با گوشت قرمز پیاز و فلفل قرمز می پوشانندو در تنور آن را می پزند. سپس آن را با مقدار زیادی جعفری و آب لیمو به همراه دوغ تازه ی محلی سرو می کنند.لاهماجون را در همه ی محلات استانبول می توان پیدا کرد .

بهترین زمان برای گشت و گذار در استانبول:

 بهار و پاییز بهترین زمان برای دیدن گشت و گذار در استانبول است. آب و هوا دلپذیر است و درجه حرارت راحت آن در حدود 15 درجه سانتیگراد است. در حالی که فصل بهار در استانبول است، جمعیت تا اواسط ماه مه به اوج خود نمی رسد.

بهترین زمان برای کروز تنگه بسفر:

سپتامبر ممکن است بهترین زمان سال برای یک کروز تنگه بسفر باشد، زیرا آب و هوا به طور معمول گرم است.ماه می بهترین زمان خوبی  است برای تماشای سه گونه مختلف دلفین هایی که در بسفور ساکن هستند.

بهترین زمان خرید در استانبول

استانبول در همه زمانهای برای خرید مناسب است ، اما هفته اول جولای به طور کلی بهترین زمان خرید  تابستانی است. تا اواسط ماه آگوست ، فروش اوج خود را خواهد گرفت. فروش زمستانی بین اواسط دسامبر و اوایل ماه ژانویه با تخفیف 30 تا 50 درصد آغاز می شود. فروش زمستانی بین اواسط دسامبر و اوایل ماه ژانویه با تخفیف 30 تا 50 درصد آغاز می شود. در حالی که موارد فروش نرفته در ماه آوریل تا 70 درصد کاهش می یابد. خیلی ها معتقدند پاییز زمان مناسبی برار خرید ارزان در استانبول است، در حالی که تابستان، زمانی که فروشندگان مشتریان زیادی  دارند، بدترین زمان خرید است.

آشنایی بیشتر با استانبول


این شهر ، پل میان دو قاره ی اروپا و آسیا است ، و یکی از جذاب ‌ترین و دیدنی ترین و توریستی ‌ترین شهر های موجود در دنیا ، سالانه  میلیون‌ ها گردشگر از سر تا سر دنیا به این شهر سفر می کنند .
فرقی نمی‌کند که در سفر خود دنبال مکان های دیدنی و تاریخی هستید یا دنبال تفریح و خرید و گشت و گذار ، استانبول شهر ی است عالی که همه این ویژگی ها را در خود جای داده است ، و شهر ی ایده آل است ، که در بین مردمان از محبوبیت بسیاری برخوردار است ، به خصوص در بین ایرانی ها .
این شهر در کنار « تنگه‌ ی بُسفُر » و « دریای مَرمَره » قرار گرفته است .
استانبول پایتخت فرهنگی در اروپا است ،  این شهر مرکز فرهنگی و اقتصاد ی در کشور ترکیه است ، در این شهر جاذبه های تفریحی و گردشگر ی فوق العاده دیدنی و منحصر به فردی وجود دارد ، در این شهر و در این مکان ها در طول سال بازدید کنندگان بسیاری از تمام نقاط دنیا دیدن می کنند .
ایاصوفیه مکانی دیدنی در شهر استانبول ، این مکان وقتی که ز یك قصر یونانی  به مسجد تبدیل شد ، به موزه نیز تبدیل شد . مسجد ایا صوفیه كه در سال 537 بعد از میلاد ساخته شد است ، در واقع این مسجد زیبا و با شکوه  یك كلیسای جامع یونانی ارتودوكس بوده است .
در زمانی كه شهر قسطنطنیه را عثمانی ها تسخیر کردند ، ایا صوفیه تبدیل به یك مسجد شد .
اگر نخستین بار است که استانبول سفر می کنید ؛ زمان بیشتر ی را در این شهر و کشور زیبا اقامت داشته باشید ، چون مکان های دیدنی و تاریخی این شهر انقدر زیاد و متنوع است که وقت نخواهید کرد ، در مدت زمان کوتاه از این مکان ها دیدن کنید‌ .
استانبول شهر بزرگ در کشور ترکیه به حساب می آید . اگر برای سفر به استانبول برنامه خوبی را تدارک دیده باشید ، اطمینان داشته باشید که سفر به یاد ماندنی و خوبی را خواهید داشت .
شهر زیبا و تاریخی استانبول ، با ساختمان های تاریخی فوق العاده زیبا ، بازار ها ، پارک ها و جاذبه های دیدنی متنوع و بسیاری که دارد زیبایی به خصوصی به این شهر داده است .
دریای مرمره از نه جزیره‌ کوچک تشکیل شده است ، که مجموع آن ها جزایر پرنس نام دارند .
که این جزایر دیدنی معروف به آدالار هستند ، معنی این اسم به ترکی یعنی جزیره‌ ها .
 هر روزه کشتی های بسیاری به این جزیره رفت و آمد می ‌کنند ،  بزرگ ترین جزیره در بین این ۹ جزیره ، جزیره ی بیوک‌آد می باشد .
  ویلا‌ هایی زیبا و با صفا نیز در این جزیره ها بر روی شیب تپه‌ ها وجود دارد ، که از داخل کشتی می توان این ویلا ها را دید .
در این جزیره وسایل نقلیه‌ موتوری ممنوع‌ است ، و رفت و آمد در این جزیره با دوچرخه ، درشکه و پای پیاده انجام می ‌شود .
این جزیره آب و هوایی فوق العاده و طبیعتی بکر دارد ، جزیره آدالار یکی از دیدنی ‌های پر طرفدار در شهر استانبول محسوب می شود ، این جزیره مکانی برای توریست‌ ها و ییلاق استانبولی‌ ها است .

 

هتل های استانبول


عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبر نامه و شبکه اجتماعی سفر باتو از جدیدترین تورها با خبر شوید